Eğitim Takvimi

Değerlendirme Merkezi Araçları Tasarımı Online Eğitimi

Etkinlik Tarihi: 14.12.2020 - 17.12.2020
Etkinlik Saati: 10.00 - 16.00
Lokasyon: PERYÖN Akademi Dijital Eğitim Platformu
Eğitmen: Erkan Dündar

İçerik +

 • Değerlendirme araçları nelerdir?

 • Davranış ölçümü

 • Farklı vakalar karşısında gösterilen davranış ve düşünüş biçimlerini anlamak

 • Beklenen davranış ve yetkinlikleri tanımak

 • Yetkinliğe uygun araçların kavramsal tasarımı ve değerlendirme merkezi kurgusu

 • Kişilik envanterlerinin tasarımdaki yeri

 • Rol Oyunu tasarımı

 • Vaka Analizi Tasarımı

 • Müzakere ve ekip çalışması tasarımı

 • Rapor tasarımı

 • Katılımcı yönergelerinin ve formlarının tasarımı

 • Değerlendirici gözlem formları

 • Rapor format tasarımı

 

Eğitimin Amacı +

Bu eğitimin amacı, insan kaynakları çalışanlarının kendi yetkinliklerine ve amaçlarına uygun, değerlendirme merkezi uygulamalarını oluşturabilmeleri için gereken tasarım yöntemlerini edinmelerini sağlamaktır.

 

Eğitime Kimler Katılmalı ? +

İnsan Kaynakları alanında görev yapan ya da “Değerlendirici” olarak kendini yetiştirmek isteyen çalışanlar

Eğitmen Detayı +

Erkan DÜNDAR

1996 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olmuştur.

Üniversite yıllarında TRT Ankara Televizyonundaki eğitsel amaçlı çocuk programlarında senaristlik ve program danışmanlığı ile çalışma hayatına başlamış, mezun olduğu yıl Yapı ve Kredi Bankası A.Ş’nin Management Trainee programı kapsamında eğitim uzman yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Burada bankanın çeşitli eğitim tasarım ve geliştirme projelerinde yer almış, o yıllarda Türkiye’nin ilk Computer Based Training (CBT) projesinde çalışmıştır.

1999 Yılında Garanti Bankası Eğitim Merkezi’nde Eğitim Araçları Geliştirme yetkilisi olarak görev almış ve Garanti Bankasının E-Learning platformunun kurulmasını yönetmiştir. 2000 yılında Doğuş Holding’in İnsan Kaynakları şirketi olan Humanitas Doğuş İnsan Gücü Yönetimi A.Ş’de Eğitim Araçları Geliştirme Yönetmeni olarak 3 yıl çalışarak birçok Doğuş Grubu şirketinin eğitim projelerinde görev almış, ayrıca Türkiye Bankalar Birliği’nin uzaktan eğitim platformunun kurulum projesini yürütmüştür. Bu yıllarda Humanitas bünyesinde Sanal Kampüs adı altında bir uzaktan eğitim platformu kurarak bireylere ve kurumlara web tabanlı eğitim hizmeti sunmuştur.

2003 yılında Garanti Bankası Eğitim Merkezi’nde Performans Danışmanı olarak görev almış ve 2007 yılına kadar bu görevde şirketin birçok eğitim programının tasarımında bulunmuştur. Ayrıca Türkiye’nin en büyük kurumsal eğitim merkezlerinden biri olan Garanti Eğitim Merkezi binasının proje yöneticiliğinde bulunarak eğitim ve mimari ilişkisinde başarılı bir örneğe imza atmıştır.

2007 Yılından itibaren Yıldız Holding A.Ş bünyesinde holding Eğitim Müdürlüğü görevini sürdürmektedir ve halen holding bünyesindeki 60 kadar şirketin eğitim ve gelişiminden sorumludur. Holding eğitim yönetimi kapsamında idare ettiği eğitimler Oryantasyon, Temel Eğitim programları, Eğitim Kataloğu, Uzaktan eğitim sistemi, Yabancı Dil Eğitimleri, farklı iş ailelerine yönelik uzmanlık programları, yönetici geliştirme programları ve üst düzey yönetici eğitimleriyle koçluk uygulamalarının yönetimi sayılabilir.

En deneyimli olduğu konular arasında e-learning eğitim tasarım ve geliştirme, eğitim yöntem ve araçları, eğitim yönetimi, satış ve yöneticilik konularındaki eğitim projeleri sayılabilir. Bunların yanında eğitim, performans ve kariyer planlama konularının kesiştiği çeşitli İnsan Kaynakları projelerinde de yer almıştır.

Dündar ayrıca “E-Öğrenme –İnsan Kaynakları Eğitiminde Stratejik Dönüşüm” adlı ortak kitapta e-öğrenme deneyimi üzerine bölüm yazmıştır.(Alfa yayınları, İstanbul, Temmuz 2004) 

Katılım Ücretleri +

PERYÖN Üyesi : 1.200 TL (%18 KDV hariçtir)
Katılımcı : 1.500 TL (%18 KDV hariçtir)

Hemen Kayıt Ol +Tebrikler !


Eğitim katılım talebiniz alınmıştır.
Gerekli incelemeler yapılıp sizinle iletişime geçilecektir.