İşe Alım Süreçlerinde Assessörlük Bakış Açısı Kazanmak - Değerlendirme Merkezi Sertifika Eğitimine Ön Hazırlık

Etkinlik Tarihi: 25.03.2021 - 26.03.2021
Etkinlik Saati: 10.00 - 16.00
Lokasyon: PERYÖN Akademi Dijital Eğitim Platformu
Eğitmen: Dr. Özlen Çetin

İçerik +

• Görev Tanımı, İş Analizleri, Yetkinlik nedir?

• Yetkinlik Bazlı Sorular “Davranış Setleri”

• Kişilik envanteri ve Yetkinlik Eşleşmesi

• Değerlendirici Bakış Açısı ile Beden Dilini Okuma

• Ölçme ve Değerlendirme Kriterleri

• STAR tekniği ve uygulaması

• Mülakat Sürecinde Yapılan Hatalar

Uygulama & Grup Çalışması

 

Eğitimin Amacı +

Bu program, İnsan Kaynakları departman çalışanlarına Değerlendirme merkezi uygulamalarındaki değerlendirici bakış açısını kazandırmak ve değerlendirici kimliği için ön hazırlığı  amaçlamaktadır.

Yetkinlik bazlı mülakat süreçleri içerisinde değerlendirici bakışı ile doğru adayların doğru pozisyona işe alım süreçleri gelişimi için etkin mülakat tekniklerini uygulamasını ve aday görüşmelerini sağlıklı ve verimli bir biçimde yönetmesini sağlayacak yöntemlerin paylaşılması, “Yetkinlik Bazlı Mülakat” tekniğinin detaylı bir biçimde aktarılması, mülakat ve aday seçim sürecinin profesyonel bir şekilde yürütmenin yollarının uygulamalarla anlatılması hedeflenmektedir.

 

Eğitime Kimler Katılmalı ? +

İnsan Kaynakları Çalışanları

Eğitmen Detayı +

Özlen Çetin

1977 doğumlu olan Özlen Çetin, İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Eğitim Yönetimi ve Denetimi ve Örgütsel Psikoloji alanlarında Yüksek Lisans yapmış, Maltepe Üniversitesi’nde Economics üzerine Doktora eğitimini tamamlamıştır. Emek ve işin niteliği hakkında akademik çalışmaları bulunmaktadır. Maltepe Üniversitesi İşletme ve Yönetim Fakültesinde öğretim üyesidir. Örgütsel psikoloji yüksek lisans ve doktora derslerinde görev almaktadır.

Çalışma yaşamına 1998 yılında perakende sektöründe başlamış, 1998-2006 yılları arasında bu sektörde yönetici olarak çalışmıştır. 2006-2008 yılları arasında RCBA&DOOR Eğitim ve Danışmanlık şirketinde Eğitim Uzmanı olarak, 2008-2009’da Koç Grubu şirketlerinden Koçtaş Yapı Marketlerinde Eğitim ve Gelişim Planlama Yöneticisi olarak görev almıştır.

2010 yılı başı itibariyle Bankacılık, Sigorta, İlaç, Factoring, Perakende ve Üretim sektörlerindeki şirketlerde Eğitim ve Gelişim Planlama faaliyetlerine destek olmakta, bilgi birikimini ve mesleki deneyimlerini kurucusu olduğu TDC Eğitim ve İnsan Kaynakları Danışmanlık şirketi vasıtasıyla aktarmaya devam etmektedir. Aynı zamanda ICF üyesi olan Çetin, Profesyonel Koçluk sertifikası (ACPC) ile üst düzey yöneticilere Yönetici Koçluğu yapmaktadır. Transaksiyonel Analiz (TA) uygulayıcısı olarak terapi sertifikası bulunmaktadır.

 

Katılım Ücretleri +

PERYÖN Üyesi : 880 TL (%18 KDV hariçtir)
Katılımcı : 1.100 TL (%18 KDV hariçtir)

Hemen Kayıt Ol +Tebrikler !


Eğitim katılım talebiniz alınmıştır.
Gerekli incelemeler yapılıp sizinle iletişime geçilecektir.