Eğitim Takvimi

Uzaktan Çalışan Ekiplerin Lideri Olmak

Etkinlik Tarihi: 15.03.2021 - 16.03.2021
Etkinlik Saati: 10.00 - 15.30
Lokasyon: PERYÖN Akademi Dijital Eğitim Platformu
Eğitmen: Şenol Kaptan ve Meltem Evci Saka

İçerik +

 • Uzaktan lider olarak rollerinizi tanımlamak
  • Uzaktan liderlere özgü zorluklar
  • Uzaktan liderlik yetkinlikleri
  • Kişilik tarzınızı ve başkaları üzerindeki etkisine uzaktan liderliğe etkileri
 • Uzaktan çalışacak ekibi oluşturmak
  • Ekip üyelerinin deneyimlerini değerlendirmek
  • Yüksek verimlilik ve performans için ekip üyelerinin ihtiyaçlarını tespit etmek
  • o    Uzaktan çalışacak ekip üzerinde güven yaratmak ve sürdürmek
  • o    Ekip üyelerinin güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirmek
 • Liderin uzaktan iletişim teknikleri
  • o    İletişim için uygun teknolojiyi seçmek ve kullanmak.
  • o    Ekip üyelerinin bakış açılarındaki farklılıkların nasıl anlaşmazlığa, yanlış anlamaya ve çatışmaya yol açabileceğini belirlemek.
  • o    Uzaktan çalışan ekiplerde çatışmayı yönetebilmek.
 • Takım üyelerine uzaktan koçluk
  • o    Ekibinizde güven, ilişkiler, katılım ve verimlilik oluşturmak için etkili koçluk yapmak.
  • o    Canlı online toplantılarda takım koçluğu yapmak
  • o    Toplantılarda ekip üyesi ve paydaş ihtiyaçlarını değerlendirmek.

 

 

Eğitimin Amacı +

Ekipleriniz yurtdışında mı? Ekipleriniz yurt içinde evlerinden çalışıyor veya farklı lokasyonlarda mı faaliyet gösteriyorlar?  Belki de ekip üyelerinin farklı yöneticilere rapor verdiği bir matris organizasyonunda da çalışıyor olabilirsiniz. Bu karmaşıklığı nasıl yönetiyorsunuz? Takımınızı işleri halletmek ve sonuçlara ulaşmak için nasıl yönlendirirsiniz? Her zaman doğru rehberlik edebiliyor musunuz? Ekip üyelerinizle aranızda veya birbirleri arasındaki yanlış anlamaları ve çatışmaları çözebiliyor musunuz? Takım dinamiklerini nasıl yönetiyorsunuz ve herkesin birlikte çalışmasını nasıl sağlıyorsunuz? Nasıl yakın durursunuz ve güven sorunları ile farklı davranışların üstesinden nasıl gelirsiniz? 

Eğitimimiz, uzaktan çalışan ekibinizin sinerjisini ve üretkenliğini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Uzaktan ekip yöneten bir liderin yetkinliklerini geliştirmek, ekibinizin üretkenliğini güçlendirmek ve geliştirmek için yöntemleri öğreneceksiniz. Ekip üyeleriyle güven oluşturmak ve gerçek bağlar kurabilmek için yapmanız gerekenleri belirleyeceksiniz.

 

Eğitime Kimler Katılmalı ? +

 • Tüm Yöneticiler
 • İK personeli

Eğitmen Detayı +

Şenol Kaptan

Yönetici ve Takım Koçu

HOH Kurumsal Eğitim ve Projeler Direktörü

 

Üst Düzey Yöneticilik, Proje Yöneticiliği, İK müdürlüğü (yaklaşık iki bin kişilik bir kadronun) ile İK Direktörlüğü görevlerinde (yaklaşık on sekiz bin kişilik bir kadronun) bulunmuş, İK süreçlerinin yeniden yapılandırılması ile Toplam Kalite Yönetimi kapsamında yürütülen kurum içi faaliyetlere liderlik etmiştir.

Elektrik-Elektronik bölümünde lisans ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamış olan Şenol; İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı, Uzak Yol Kaptanı, Yönetim Danışmanı, Mentor, Profesyonel Koç ve Takım Koçu sertifika ve yeterliliklerine sahiptir.

 “Etkin Liderlik” konusunda yaptığı çalışmalar ve verdiği eğitimler ile yönetici ve yönetici adaylarının liderlik fonksiyonlarını geliştirilmesinde önemli sonuçlara imza atan Şenol, Kurumlarda kendi geliştirdiği BA-L sistemi ile ölçüme dayalı Verimlilik, Motivasyon, Kültür değişim ve İş Disiplini konularında sonuç almıştır.

Eğitimlerin kişilerde davranışa, kurumda ise kültüre dönüştürülmesi kapsamında ülkemizin önde gelen firmaları ile yürütülen çalışmaların koordinatörlüğünü yürütmekte, kurumlarda çalışan bağlılığının yükseltilmesi ve sosyal barışın sağlanması konusunda yaptığı çalışmalar ile önemli katkılar sağlamaktadır.

Turkcell Global Bilgi, TAV Holding, ESAN-Eczacıbaşı, Demirexport, Neoson, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Türk Traktör, T-Bank, Gürsel Turizm, Anagold, referansları arasında yer almaktadır.

Meltem Evci Saka

Profesyonel Koç, PCC (ICF), Takım Koçu,

Eğitmen, RLAC Eğitmeni, İK Profesyoneli

İTÜ Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra eğitimine İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisansı ile devam ederek mesleğini insan mühendisliğine doğru şekillendirdi. Tez çalışmasını “Çalışanların Kurum içi Koçluk ve Mentorlük Uygulamalarından Beklentileri” üzerine gerçekleştirdi.

Profesyonel iş hayatının başında M&S Türkiye ofisinde mühendislik deneyimi kazandıktan sonra perakende sektörünün dünyaca ünlü oyuncularından C&A'de insan kaynakları alanında devam etti. 5 yıl boyunca insan kaynaklarının her alanında görev ve sorumluluklar aldı. İşe alım, yetenek yönetimi ve performans sistemlerinin kurulumunda görev aldı ve projeler yürüttü.  Ardından aynı sektörde Pandora firmasında İK Yöneticisi olarak tüm insan kaynakları süreçlerini tek başına yönetti. 2016 senesinde Türkiye'nin yerli sermayeli en büyük restoran zinciri olan HD Holding'e geçiş yaptı ve İK & Eğitim Müdürlüğü görevini ekibiyle birlikte yürüttü. Aynı dönemde koçlukla tanıştı, House of Human Koçluk Okulu’nda “Profesyonel Koçluk”, “Eğitimcinin Eğitimi” ve “Takım Koçluğu” eğitimleri ile koçluk ve eğitim alanındaki gelişimini sürürdü. Eş zamanlı olarak çalıştığı şirkette İK yöneticiliği şapkası ile şirketin değişim ve dönüşüm süreçlerini yürütürken Eğitim yöneticiliği ve Koç şapkası ile hem HD Akademi, iç koçluk & Mentorlük sistemini kurdu, iç koç ve iç eğitmen olarak çalıştı. Son olarak LCWaikiki şirketinde İK İş Ortağı olarak görev aldı ve performans sisteminin kurulması, etkin bir şekilde işletilmesi ve liderle birlikte takım performanslarının iyileştirilmesi projelerinde aktif görev aldı.

Kurumsal hayattaki deneyimlerinin yanında AC ve House of Human Koçluk, Eğitim ve Danışmanlık ile “Gelecek için Koçluk” sosyal sorumluluk projelerinde görev aldı.

ICF onaylı PCC unvanlı koç olarak şu anda kurumlar ve bireylerle performans üzerine “Yönetici”, “Kariyer” ve “Takım” Koçluğuna, RLAC (Recognised Leader as Coach, Koçvari Lider) eğitimlerine devam etmektedir. Eş zamanlı olarak farklı ekollerden toplamda 500 koçun başvuruda bulunduğu “Hızlandıran Koçluk – Step-Up Coaching Platformu”nu yönetim ekibinde bulunmakta, hem JCI Yönetici Koçluğu hem de Eşkoçluk  projelerini yürütmektedir.

Koçluk ve eğitimde uzmanlık alanını liderlik ve performans olarak belirlemiş, birlikte çalıştığı insanların ve kurumların hedeflerine ulaşma yolunda başarı ve etkinliklerini arttırmalarına destek olarak yaşam amacını gerçekleştirmeye devam ediyor.

Diplomalar:

* Tekstil Mühendisliği (İTÜ, Lisans)

* Endüstri İlişkileri ve İnsan Kaynakları Yönetimi (İÜ, Master)

* ACTP- Accredited Certified Training Program, (HoH, ICF Onaylı)

 


 

 

Katılım Ücretleri +

PERYÖN Üyesi : 960 TL (%18 KDV hariçtir)
Katılımcı : 1.200 TL (%18 KDV hariçtir)

Hemen Kayıt Ol +Tebrikler !


Eğitim katılım talebiniz alınmıştır.
Gerekli incelemeler yapılıp sizinle iletişime geçilecektir.