Arzu Banu Cengiz

Arzu Banu Cengiz

Sofra/Compass Grup İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı - İcra Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili Bölümü'nden mezun olduktan sonra, Bilgi Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansını tamamladı. Mezuniyetini takiben turizm sektöründe çeşitli görevler üstlenen Cengiz, 1997-2000 yılları arasında Antal International'da yönetici seçme ve yerleştirme alanında Danışman, sonrasında ise Egebank'ta işe alım, performans ve kariyer yönetimi alanlarında görev aldı. 2000 yılında İşe Alım Yöneticisi olarak katıldığı ve ardından Eğitim Müdürü görevini üstlendiği Telsim Telekomünikasyon’un 2006 yılında Vodafone Grubu bünyesine dahil olmasıyla birlikte Cengiz, 2006-2010 yılları arasında Vodafone’da sırasıyla Eğitim ve Gelişim Müdürü, Yetenek Gelişimi ve Performans Yönetimi Kıdemli Müdürü ve Ticari Fonksiyonlardan Sorumlu İnsan Kaynakları Kıdemli Müdürü görevlerini üstlendi. 2010 – 2014 yılları arasında Finansbank'ta Performans Yönetimi, Organizasyonel Gelişim ve Kurumiçi İletişim Grup Müdürü olarak görev alan Cengiz, ardından Aktif Bank’ta İK Kıdemli Direktörü olarak görev yaptı.

2014 yılından bu yana Sofra/Compass Grup’ta İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Cengiz, Compass Group İnsan Kaynakları Global Yürütme Komitesi üyesidir.

25 yıllık kariyeri süresince satınalma ve birleşme süreçleri dahil olmak üzere, insan kaynakları strateji ve uygulamalarının kurgulanması ve yeniden tasarlanması süreçlerine liderlik eden Cengiz, değişim yönetimi ve kültürel dönüşüm, öğrenmenin davranışsal değişikliğe dönüşümü, performans ve potansiyelin gelişimi ile yetenek yönetimi, çalışan bağlılığı ve iç müşteri memnuniyetinin dış müşteri deneyimine etkisi, organizasyonel ve operasyonel etkinlik ve verimlilik gelişimi alanlarında çeşitli görevleri yürütmüştür. Cengiz, evli ve bir çocuk annesidir.