Yiğit Oğuz Duman

Yiğit Oğuz Duman

DUMAN Yönetim Danışmanlığı Kurucu-Danışman

Yiğit Oğuz Duman, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine 1995’te dış ticaret, otomotiv, metal ve gıda gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Kibar Holding A.Ş.’de başladı. Duman, grupta değişim yönetimi, insan kaynakları yönetimi, endüstriyel ilişkiler, kalite güvence uygulamaları ve iş hukuku gibi konu başlıklarında aktif sorumluluklar aldı. Aynı zamanda, Assan Alüminyum’da İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Kibar Holding’de İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörlüğü görevlerinde bulundu. 2008 yılında Turkcell Superonline bünyesine katılan Duman, İnsan Kaynakları, Satın Alma, İdari İşler ve Müşteri Deneyimi Yönetimi ana başlıklarında görev alarak İş Destek Genel Müdür Yardımcılığı ve Müşteri Deneyimi Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı rollerini üstlendi.

2011-2014 yılları arasında TAV Holding İş Destek Başkan Yardımcısı görevini yürüten Duman, halen kurucusu olduğu DUMAN Yönetim Danışmanlık bünyesinde, Üst Düzey Yönetici Seçme Yerleştirme, Liderlik Gelişimi ve İnsan Kaynakları alanlarında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Duman, 1995 yılında üyesi olduğu Türkiye’nin İnsan Kaynakları Yönetimi alanındaki en büyük STK’sı olan Türkiye İnsan Yönetimi Derneği'nin (PERYÖN) 2001 yılından itibaren Yönetim Kurulları’nda çeşitli görevler üstlendi. 2005-2014 yılları arasında üç dönem PERYÖN Genel Başkanlığı görevini üstlendi. Halen PERYÖN’ün Uluslararası İlişkiler sorumluluğunu yürütmektedir.

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi de olan Duman, evli ve iki çocuk sahibidir.