BERNA ÖZTINAZ

BERNA ÖZTINAZ

DeFacto - İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Berna Öztınaz, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 2007'de Sabancı Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı. Mezuniyetin ardından bir süre turizm sektöründe çalıştıktan sonra, 1998 yılında Kordsa A.Ş. İnsan Kaynakları ekibine katıldı. Kordsa’nın Türkiye operasyonunun yanı sıra Mısır, Almanya, Arjantin ve İran’daki iştirakleri için çeşitli projelerde görev aldı. Kordsa’nın bir Sabancı-Dupont ortaklığı olan Dusa’yı satın alması projesinde ve Kordsa-Dupont ortaklığında aktif olarak çalıştı. 2005 yılında İnsan Kaynakları ve İş Destek Müdürü olarak Enerjisa’da görev aldı. 2007 yılında Enerjisa İnsan Kaynakları ve İş Destek Direktörü görevine atanarak, insan kaynakları, iş mükemmelliği, kurumsal iletişim, satın alma ve hukuk fonksiyonlarını yönetti.

2012 yılında Stratejik İş Destek Bölüm Başkanı görevine atanarak Sabancı Holding ve E.ON ortaklığında faaliyetlerini sürdüren Enerjisa Enerji A.Ş. altında yapılanmış olan üretim, ticaret, dağıtım ve satış şirketlerinin stratejik insan kaynakları ve iş destek fonksiyonlarının yönetimini yürütmeye başladı. Satın alma ve birleşmeler, özelleştirme sürecinde insan kaynakları yönetimi, kurum kültürü yönetimi, endüstri ilişkileri yönetimi, kurumsal iletişim ve iş mükemmelliği alanlarında yönetsel çalışmalar sürdürdü. Ardından STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı olarak görev yaptı.

Berna Öztınaz, son olarak Türkiye hazır giyim sektörünün öncü markalarından biri olan DeFacto'nun İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı (CHRO) görevine getirildi. Öztınaz ayrıca 24. Dönem PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.