Microsoft Cloud Society

MİCROSOFT CLOUD SOCİETY KULLANMA KILAVUZU

EĞİTİMLERE GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

28. PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi bu sene ödülleri kadar hayata geçirdiği önemli bir inisiyatifle de adından söz ettirdi.

Microsoft Türkiye’den PERYÖN üyelerine ve paydaşlarına özel, ücretsiz

“Geleceğin Yetkinlikleri Eğitim Programı”

PERYÖN - Türkiye İnsan Yönetimi Derneği ile Microsoft Türkiye, insan kaynakları alanındaki yenilikçi, yaratıcı ve başarılı uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Microsoft Cloud Society platformunun gücünü, PERYÖN üyelerine ücretsiz taşımayı amaçlayan “Geleceğin Yetkinlikleri Eğitimi Programı” ile günümüzün en kritik konusu olan dijital yetkinliklerin ülke çapında gelişmesi için önemli bir adım atıldı.

Microsoft Cloud Society nedir?

Microsoft tarafından nitelikli iş gücü açığının kapatılmasına destek olmak için geliştirilen Microsoft Cloud Society, yeni teknolojilerle mesleki yetkinliğin artırılmasına ve en yeni uygulamaların öğrenilmesine yardımcı olan bir platform. Bir mail hesabı ile ücretsiz üye olunabilen platformda rol bazlı filtreleme ve seviye belirleme seçenekleriyle adayların doğru eğitimlere ulaşmasını sağlayan bir optimizasyon var. Eğitimlerin bazılarında video anlatımı olduğu gibi, çoğunda pratik yapılabilmesi için laboratuvar ortamları mevcut. Platformun “Cloud Skilled Professional” özelliğiyle, Cloud Society üzerinde eğitimleri tamamlamış ve sertifikalarını almış kişilere bir arama seçeneğiyle kolayca ulaşılabilmesi mümkün oluyor. Örneğin “Data Scientist” rolü için personel arayışında olan bir işveren, bu bölümde arama yaparak “Data Scientist” eğitimlerini tamamlamış ve sertifikalarını almış kişilere kolayca ulaşabiliyor.