Strateji Dinamikleri Lab

Şirketlerinize değer yaratmak için "Strategy Challenge" Turnuvasını düzenliyoruz.

“Stratejik Düşünme ve Karar Verme”, “İş ve Ticaret Zekası” başlıkları altında toplayabileceğimiz bir çok beceriyi,  yöneticilerimizin yaşayarak öğrenmesi, deneyimlemesi için   Strateji Dinamikleri Lab.© platformunda Türkiye’ye örnek olacak bir program geliştirdik.

Strateji Dinamikleri Lab.©

Einstein’ın ifade ettiği gibi; “Öğrenmek, deneyimdir. Onun dışındaki her şey bilgidir.” Biz buradan yola çıkarak, yöneticilerde “stratejik düşünme ve karar verme” becerilerinin yaşanarak öğrenilmesi, geliştirilmesi için, Execution Partner ile beraber Strateji Dinamikleri Lab.© platformunu oluşturduk. Strateji Dinamikleri Lab.© , katılımcıların gerçek hayatın risklerine ve masraflarına katlanmaksızın, kritik stratejileri, seçenekleri (kar marjı/pazar payı, karlılık/ciro, maliyet düşürme/müşteriye değer yaratma vb.) deneyimlemelerine, en iyi hareket tarzlarını uygulayarak sonuçlarını görmelerine, model şirketlerinin kritik başarı faktörlerini optimize edecek kaldıraçları test etmelerine imkan sağlayan bir deneysel  öğrenme platformu. 

İŞ HAYATINIZDA, ŞİRKETİNİZİN STRATEJİSİ ÜZERİNE İNSAN, İNSANA , GERÇEK REKABET KOŞULLARINDA,"ANTRENMAN"​ YAPMA İMKANI BULDUNUZ MU?

İŞİNİZE, ENDÜSTRİYE AİT STRATEJİK VARSAYIMLARINIZI TAKIM ARKADAŞLARINIZLA SINAMAYA YÖNELİK BİR DENEYİM YAŞAYABİLDİNİZ Mİ?

Strateji Dinamikleri Lab., şirketinizin orta ve üst yönetim kadrolarıyla, gelişime açık genç yöneticilerinin, “Stratejik Düşünme ve Karar Verme” yetkinliğini geliştirmeyi amaçlar. Oluşturduğumuz "iş simülasyonuna dayalı deneysel öğrenme ortamı"​ nda yöneticiye, şirketinin stratejisini oluşturma ve başarıyla uygulayabilme deneyimini yaşatarak becerilerini güçlendiriyoruz.

Yaklaşık 18 yıllık birikim ve 2000+ katılımcının yönetim deneyimi kazandığı bir uygulama Strateji Dinamikleri Lab. Strateji Dinamikleri Lab. (SDL) , gerçek şirketin fonksiyonlarını ve içinde bulunulan endüstri koşullarını modeller, yöneticiler için risk ve maliyete katlanmadan, deneysel öğrenme ortamında, yönetsel beceri geliştirme imkanı sağlar. Oluşturulan 3-4 kişilik yönetici takımları, gerçeğinden hiç farkı olmayan model şirketin yönetim sorumluluğunu üstlenir. Diğer katılımcıların model şirketleriyle, aynı endüstride, bire bir rekabet altında mücadele ederler. Rekabet, takımlar arasında (insan, insana) olup, bilgisayarda yaratılan bir algoritmaya karşı değildir.

Katılımcılar bu rekabetçi ortamda, yeni stratejiler geliştirerek, hatalardan ve takım içinde birbirlerinden öğrenme fırsatını yakalamaktadırlar. Aldıkları kararların sonuçlarının hızlıca görülebilmesi, değerli iş fikirlerinin yeşertilmesini, başarısız iş uygulamalarından dersler alınarak öğrenmeyi hızlandırmaktadır. Strateji Dinamikleri Lab. ortamı, katılımcıların rekabet ruhunu açığa çıkarmalarına, dinamik, keyifli bir öğrenme deneyimi yaşamalarına imkan sağlamaktadır.

Detaylar;

  •          Programa bir bütünlük içinde katılım esastır. Takım arkadaşlarınızla 10 yıl boyunca sanal şirketinizin başaran stratejisini tasarlayacak, uygulayacak ve sanal Yönetim Kurulunun belirlediği performans hedeflerini yakalamaya çalışacaksınız.
  •          Başarınızı çalışmakta olduğunuz gerçek Şirketinizin yönetimiyle paylaşabilirsiniz/paylaşacağız, CV'nize önemli bir sertifika olarak ekleyebilirsiniz.
  •          Ayrıca sanal Şirket performansı ilk sırada yer alan takım oyuncularına ABD'den ilgili hocaların ve Strateji Dinamikleri Lab. Direktörünün imzaladığı ingilizce bir başarı sertifikası sunulacaktır. Yine bu takım dünya çapındaki mücadeleye davet edilecek ve orada yarışacak.
  •          Yönettiğiniz şirketin başarısı ile ilişkili Takım ve bireysel performansınızı ölçen çalışmalar yapacağız ve bunları sizlerle paylaşacağız. Yönetsel karar alma ve uygulama bakımından çok değerli geri bildirimler alacaksınız.
  •          Unutmayın,  sanal Şirketinizin tüm yönetim sorumluluğu sizin ve rekabet altındasınız. Dolayısıyla bu programı bazı bölümlerine katıldığımız bir eğitim programı gibi düşünmeyiniz. Sonuçta her yıl sonu ve birikimli olarak 10 yıl sonunda sanal Şirketinizin başarısı sizin yönetim sorumluluğunuz.
  •          Yıllar ilerledikçe sanal Şirketinize ve rekabete ilişkin gözlem, anlayış, analiz ve birikiminiz tamamen gerçek hayattaki gibi sizin en önemli yetkinliğiniz olarak başaran stratejinin oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Başvuru ve diğer detaylar hakkında [email protected]