H. Murat Babadalı

H. Murat Babadalı

İK ve Kariyer Danışmanı – Eğitmen – Sosyal Antropolog

Lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Sosyal Antropoloji Bölümü’nde tamamladı. “Performans Yönetim Sistemi ve Bir Performans Yönetim Sistemi Örneği İncelemesi” konulu tez ile Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünden yüksek lisans derecesini aldı.

2003-2007 yılları arasında farklı sektörlerdeki insan kaynakları bölümlerinde çalıştı. Nisan 2007 – Ocak 2018 tarihleri arasında çalıştığı Yenibiris.com’da en son İK Danışmanı-Müşteri İlişkileri Takım Lideri pozisyonunda görev yaptı. Şu an bağımsız İK ve Kariyer Danışmanı olarak iş hayatına devam etmektedir.

2009-2018 yılları arasında özellikle üniversitelerin kariyer günlerinde ve genel katılıma açık diğer etkinliklerde iş arayanlara yönelik olarak gerçekleştirdiği “İş Ararken Fark Yarat” isimli bilgilendirici sunum ile 200’e yakın eğitim ve etkinliğe imza attı.

Adaylara yönelik gerçekleştirdiği eğitim ve etkinliklerde, özgeçmiş ve kişisel portfolyo oluşturma (dijital kimlik oluşturma), internetten iş arama ve sosyal medyanın iş arama süreçlerinde kullanımına odaklanmıştır.

İşverenlere yönelik olarak ilan ve başvuru analizi, seçme-yerleştirme, işveren markası yönetimi ve insan kaynaklarında sosyal medyanın kullanımı konularında eğitimler vermiştir.

İş arayanlara yönelik olarak hazırladığı bilgilendirici kişisel videolarını www.babadali.com adresinde yayınlamaktadır.

Kurucusu olduğu www.antropoloji.net web sitesindeki çalışmalarında, antropoloji biliminin ülkemizde doğru bir şekilde tanıtılmasına ve bir kariyer alanı olarak iş dünyamızca kabul edilmesine katkı sağlamaya odaklanmıştır.

2007 yılından bu yana Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Üyesi olup bu süreçte İnsan Kaynakları Meslek Standartları Geliştirme Projesi’nde yer almıştır. 22’nci ve 23’ncü dönemde Etik Kurul Üyeliği yapmıştır.

Antropoloji Derneği Denetim Kurulu Üyesidir.