Yardım Bilgilendirme

 

 

KARİYER.NET

Kariyer.net depremden etkilenen çalışanlara, bölgedeki işletme ve kurumlara destek olmak üzere Deprem İstihdam Seferberliği projesini duyurdu. Proje kapsamında Kariyer.net, depremzedeleri, onlara istihdam sağlamak isteyen kurumlarla buluşturuyor. 

https://www.kariyer.net/is-ilani/kariyer-net-afet-yardim-deprem-seferberligi-genel-basvuru-3382679

 

ELEMAN.NET

Deprem bölgelerindeki KOBİ'lern desteklenmesi ve işsiz kalan vatandaşların iş bulmalarını sağlamak amacıyla Depremzede İstihdam Platformu’nu hayata geçirdi.

https://www.eleman.net/elver.php

 

SECRET CV

Secretcv depremden etkilenen çalışanların istihdama katılması için hareket geçti. Şirket, depremden etkilenen kişiler ile istihdama katkı sağlamak isteyen firmaları buluşturan bir sistem oluşturdu. Şirket, Deprem Öncelikli İstihdam Seferberliği kapsamında İstihdam Havuzu adı altında depremden etkilenen ve iş arayan kullanıcıların CVlerini özel bir havuzda topluyor. Depremden etkilenenleri öncelikli olarak işe almak isteyen firmalar, özellik kapsamında ihtiyaç duyulan pozisyona göre arama yapabiliyor. Firmalar ilanı yayınlarken, sadece depremden etkilenenleri işe alacağını belirtebiliyor. 

https://www.secretcv.com/deprem-istihdam-seferberligi

 

YENİ BİR İŞ

Yeni Bir İş, bölgede veya bölge dışında iş arayacak depremzede vatandaşlarımız için bölgede, bölge civar illerinde veya yerleştikleri illerde öncelikli istihdam ihtiyacı alarmı oluşturdu. Depremzede vatandaşların özgeçmişleri ile ekiplerinde bu vatandaşlara yer açan işverenleri bir araya getireceği proje için işverenlerin ilanlarını bekliyorlar.

https://isyasami.yenibiris.com/yenibiris-deprem-sonrasi-istihdam-calismalarina-basladik/

 

YOUTHALL

Deprem bölgesinde ailesini, evini veya işini kaybetmiş 18 - 35 yaş arası gençler ile depremden etkilenen gençlerin istihdamına katkı sağlamak isteyen şirketleri ve kurumları bir araya getiren bir seferberlik hareketi başlatmayı amaçlıyor. Bu kapsamda Youthall’da oluşturulan CV’de depremden etkilendiklerini beyan eden ve Youthall ekibi tarafından beyanı teyit edilen gençleri onları istihdam etmek isteyen şirketler ile ücretsiz olarak buluşturuyor.

https://www.youthall.com/tr/seninleyiz/

 

 

AFET.İN

Sosyal sorumluluk projesi Afet.in, iş arayışında olan afetzedeler ile uygun iş imkanları bulunan iş yerlerini platform üzerinde buluşturuyor. Platformda CV toplanmıyor, iş arandığına dair atılan tweet linki ve detaylar site üzerinden ulaştırılıyor.

https://www.afet.in/

 

OSBÜK

SEFERBİR

Türkiye’nin 389 organize sanayi bölgesinin (OSB) çatı organizasyonu olan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), “SeferBİR”lik adı altında bir program başlattı. Depremin yaşandığı 10 ilde 57 organize sanayi bölgesi bulunuyor. OSBÜK Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da bulunan 23 OSB’yi oluşturduğu “SeferBİR”lik kapsamında, diğer şehirlerde bulunan OSB’ler ile eşleştirdi. Eşleştirilen ilk halka OSB, bölgede depremzede OSB’ye daha yakın olma özelliği taşıyor. İkinci halka ise üretim kapasitesi daha büyük ve üretim deseni ile insan kaynağı açısından depremzede OSB’nin açığını kapatacak nitelikte. SeferBİR OSB’ler sadece yardım malzemesi, konteyner ve temel ihtiyaçlarda kardeş olmayacak. Depremzede OSB’de, kardeş olduğu OSB’lerden üretimdeki aksamalar konusunda da destek alacak. Makine teçhizat konusunda OSB’ler birbirinin ihtiyaçlarına cevap verecek, OSB içinde yer alan firmaların mühendisleri ve teknik elemanları ihtiyaç halinde depremzede OSB’de görev alacak. 

https://osbuk.org/view/haber/goster.php?Guid=73f0a297-acf8-11ed-b5f1-0050568cba34

 

KEÇİÖREN BELEDİYESİ

Keçiören Belediyesi, deprem bölgelerinden Ankara'ya gelen ve iş arayan depremzede vatandaşlara talep etmeleri durumunda istihdam platformu "Kariyer Ofisi" üzerinden öncelik ve kolaylık tanınacağını duyurdu.

https://www.kecioren.bel.tr/

 

OSTİM OSB BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

Depremden etkilenen v ehayatını yeniden kurmaya çalışan vatandaşlarımızın iş bulabilmeleri için OSTİM OSB Bölge Müdürlüğü İnsan Kaynakları İstihdam Ofisi kanalıyla destek olacak. İş arayan depremzedeler, www.ostimistihdam.comadresinden kayıt yaptırılabiliyor, telefon ve e-posta ile iletişim sağlayabiliyor.

 

İNEGÖL BELEDİYESİ

İnegöl Belediyesi İstihdam Merkezi, deprem bölgelerinden şehre gelen depremzedelerin istihdamı için de bir seferberlik başlatıldığını duyurarak işverenlere çağrıda bulundu.

https://www.inegol.bel.tr/

 

TEPEHOME

Bilkent Holding grup şirketlerinden biri olarak yardım çalışmalarına devam eden Tepe Home afetten etkilenerek şehir değiştirmek zorunda kalan vatandaşlar için istihdam sağlamak üzere kadrosunu genişletme kararı aldı. 

https://www.tepehome.com.tr/anasayfa

 

THY

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından bölgede 1000 konutluk bir mahalle kuracaklarını açıklayan Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, afetten etkilenen 1000 aileden birer kişiye THY ve iştirak şirketlerinde iş imkanı sunacaklarını açıkladı.

 

PATISWISS

“Ankara'daki fabrikalarımızda öncelikli olarak depremzede vatandaşlarımız olmak üzere farklı pozisyonlarda 100 kişilik işe alım yapılacaktır” açıklaması yaptı.

https://www.patiswiss.com.tr/patiswiss