Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Küçük ve Orta Ölçekli Firma ile Büyük Ölçekli Firma ayrımı nasıl yapılacak?
Cevap: Firma ölçeği, aşağıda yer alan tabloya göre  belirlenecektir. Yalnızca İnsana Değerde Liderlik kategorisinde Büyük İşletme ve Küçük İşletme olmak üzere iki ödül verilecektir. Büyük işletme ve Küçük İşletmelerden başvurular alınacak ve her iki ölçekteki başvurular kendi içlerinde değerlendirilecektir. Değer Yaratan Uygulamalar kategorisinde başvuru yapacak şirket ölçeği gözetilmeksizin her başvuru bu kategori için belirlenen alt başlıklar için oluşturulan değerlendirme kriterlerine göre değerlendirilecektir.

Soru: Birden fazla kategoride başvurmak mümkün mü?
Cevap: Kurumlar diledikleri kategorilerde başvuru yapabilirler. Kategori sayısında bir kısıt bulunmamaktadır.

Soru: Aynı uygulama ile birden fazla kategoride başvuru yapabilir miyiz?
Cevap: Kurumlar aynı uygulama ile farklı kategorilerde başvuru yapamayacaklardır.

 Soru: Aynı kategoriye birden fazla başvuru yapılabilir mi?
Cevap: Kurumlar birden fazla kategoriye başvurabilir ancak aynı kategoriye birden fazla uygulamaları ile başvuramazlar.

Soru: Ödül takvimi nasıl işleyecek?
Cevap: Ödül Takvimi için tıklayınız. 

Soru: Başvuru sürecinde nasıl bir dosya hazırlayacağız? Ve bu dosyanın hazırlanması için bilgilendirilecek miyiz?
Cevap : Başvuru Dosyası Hazırlama Kılavuzu başvuru yapan kurumlara PERYÖN tarafından gönderilecektir.

Soru: Saha değerlendirmesi hangi firmalara yapılacaktır?
Cevap: Saha değerlendirmesi adımı sadece İnsana Değerde Liderlik başvurularında mevcuttur. Başvuru yapan firmaların dosyaları incelendikten sonra, saha değerlendirmesine kalma durumları kendilerine tarafımızca bildirilecektir. Bildirimin ardından, saha değerlendirmesi adımına geçen firmalar ile saha değerlendirmesini gerçekleştirecek PwC ekibi iletişime geçecektir. İnsan Değerde Liderlik kategorisinde jüri sunumu adımı mevcut değildir.

Soru: Saha değerlendirmesini yapacak değerlendiricilerinin profilini öğrenebilir miyiz?
Cevap: Değerlendiriciler, PERYÖN tarafından düzenlenen 2 günlük ödül eğitimini almış, kıdemli veya yönetici danışman seviyesinde tecrübeli uzmanlardan oluşmaktadır.

 Soru: Jüriye, hangi firmalar sunum yapacaktır?
Cevap: Jüri sunumu adımı sadece Değer Yaratan Uygulamalar kategorimizde mevcuttur. Değer Yaratan Uygulamalar kategorisine başvuru yapan firmaların dosyaları incelendikten sonra, jüri sunumuna hak kazanma durumları kendilerine tarafımızca bildirilecektir. Bildirimin ardından, Jüri sunumu yapacak kurum ilgililerine sunum mekân, tarih ve saat detayları da iletilecek, ilgili zamanlama konusunda hassasiyet göstermeleri beklenecektir.

 Soru: PERYÖN İnsana Değer Ödülleri Jürisi ile ilgili bilgi alabilir miyiz? Akademi ve iş dünyasından isimlerin oluşturacağı jüri kaç kişiden oluşacak, jüride kimler yer alacak?
Cevap: Jürimizde yer alan değerli isimler,  başvuru sahibi firmalarımız ile paylaşılacak ve eş zamanlı web sitemizin ilgili alanında konumlandırılacaktır.

Soru: Finalistler, ödül töreninden önce açıklanacak mı?
Cevap: Ödül töreninden önce kamuoyuna, finalistlere ve ödül sahiplerine herhangi bir bilgilendirme yapılmayacaktır. Ödül sahipleri ve finalistler jüri üyelerinin gerçekleştireceği karar toplantısında belirlenecek ve ödül törenine kadar açıklanmayacaklardır. Ödül törenine başvuru yapan tüm firmalar davet edilecektir.

Soru: Ödül töreninde hangi firmalar ilan edilecek?
Cevap: Başvuran kurumlardan sadece finalistler ve ödül sahipleri ödül töreninde ilan edilip, paylaşılacaktır. Ayrıca tüm finalistler "PERYÖN İnsana Değer Ödülleri 2021 Finalisti" ibaresini ve finalist logosunu, Ödül sahipleri ise "PERYÖN İnsana Değer Ödülleri 2021 Başarı Ödülü" ibaresini ve Ödül logosunu 1 yıl süre ile tüm dokümanlarında kullanma hakkına sahip olacaktır.