Osman Ünal

Osman Ünal

Osman Ünal İnsan Kaynakları Danışmanı, Yönetim Kurulu Üyesi, STK Gönüllüsü

İnsan Kaynakları alanında 32 yıldır çalışan Ünal, Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun. Kariyerine 1987 yılında Koç Holding’te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başlayan ​Ünal​, ardından Migros’ta Personel Müdürlüğü, sonrasında İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Koç Grubu’ndan ayrılışının ardından sırasıyla; Inchcape Retrans A.Ş. ve Burmah Castrol’de İnsan Kaynakları Müdürü, Telsim Mobil Telekomünikasyon ile CarrefourSA’da İnsan Kaynakları Direktörü, Soyak Holding’te İnsan Kaynakları ve Kalite Sistemleri Direktörü olarak çalıştı.

Ekol Lojistik A.Ş. de Türkiye dahil 16 ülkeden sorumlu İnsan Kaynakları Genel Müdürü ve İcra ve Danışma Kurulu Üyesi görevlerini yürüttükten sonra İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı /Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak iş hayatına devam etmektedir.

Bilgi Üniversitesi Y. Lisans programında Yönetim Sistemleri ve İnsan Kaynakları konularında ders vermektedir.

2009 Yılında Adler International Learning-Toronto Üniversitesi ortak programından Koçluk sertifikası aldı.

Linkedin EMEA bölgesi harici üst düzey danışma grubu üyesi görevini sürdüren ​ Ünal​aynızamanda Avrupa Komisyonu’’Equality Pays Off’’ çalışma grubunda delege olarak görev yapmaya devam ediyor.

KalDer, Türkiye Kalite Derneği,TKYD Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, PERYÖN İnsan Yönetimi Derneği ve YANINDAYIZ Derneği üyesidir.