Ela Kulunyar

Ela Kulunyar

Doğuş Otomotiv Grubu İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Genel Müdürü

Saint Benoit Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Ela Kulunyar, iş hayatına Beymen’ de MT olarak başladı ve Beymen Beyoğlu Mağazası’nda Müdür Yardımcılığı yaptı.

1985 yılından itibaren 12 yıl süre ile Koç Grubu şirketlerinden Ram Dış Ticaret A.Ş.’ de Koç Topluluğu ve diğer büyük üretici firmaların ürünlerinin Orta Doğu, Doğu Avrupa ve CIS ülkelerine satış faaliyetlerinin koordinasyonunda farklı görevler üstlendi.

1997-2003 yılları arasında Koç Topluluğu Dış Ticaret Grubu İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalıştı. Bu yıllarda “Süreç bazlı operasyonel verimlilik sistemi” nin hayata geçirilmesi, expatriate yönetim politikalarının geliştirilmesi ve performans sisteminin yenilenmesi öncelikli projeleri oldu.

Söz konusu çalışma 2001 yılında KalDer tarafından en iyi performans sistemi olarak seçildi.

2003-2008 yıllarında Koç Gıda ve Perakende Grubu, İnsan Kaynakları Grup Yöneticiliği yaptı. Maret, Tat, Pastavilla, Sek şirketlerinin Tat Konserve adı altında birleşmesi, yeni yönetim yapısının oluşturulması ve insan kaynakları süreçlerinin birleşen yeni şirkette kurulmasında görev aldı.

Ela Kulunyar, 2008 yılında Doğuş Otomotiv Grubu’nda İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Direktörü olarak göreve başladı. Yetkili Satıcılar için İk sistemlerinin geliştirilmesi içeren “Drive“, “iç mentorluk” programı, yalın yöntemleri ile tüm birimlerde süreç iyileştirme çalışmalarının hedeflere girerek yaygınlaştırılmasını kapsayan  “Fikirlerin Doğuşu “ felsefesi, oyunlaştırmanın kullanıldığı eğitim platformu “ GO “, Mavi yakalı çalışanlar için bir üniversite ile birlikte hazırlanan “ Atölye-D” gelişim akademisi bu dönemde hayata geçirdiği projelerden bazılarıdır.

Kasım 2016’ dan bu yana Doğuş Otomotiv Grubu’nda İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Genel Müdürü görevini üstlendi. Halen 4 Otomotiv Grubu Şirketinin İnsan Kaynakları, Süreç Yönetimi, İdari ve Teknik İşler fonksiyonlarının yönetimini sürdürmektedir.

Bu görevinin yanı sıra Otomotiv Distribütörle Derneği İnsan Kaynakları Komitesi Başkanı olarak, sektör’ün ihtiyaçları doğrultusunda ara kademe istihdam imkanlarını geliştirmek amacı ile Meslek Liselerinde bilinçlendirme çalışmalarını kapsayan sosyal sorumluluk projelerinin gerçekleşmesini desteklemektedir.