Hakan Onel

Hakan Onel

Abdi İbrahim İlaç A.Ş. İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı - İcra Kurulu Üyesi

Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan, Sn.Hakan ONEL, Koç Grubu’nda Döktaş A.Ş.'de Endüstri Mühendisi olarak iş hayatına atıldı. Burada “Organizasyon ve İş Değerlendirme Projesi Ekip Üyesi” olarak rol alan Hakan Onel, Demirdöküm A.Ş.'de Personel Sorumlusu, ardından Türk Siemens'te Personel Müdürlüğü ve Yerel Yönetim görevlerini üstlendi.

1998 yılında SIEMENS-SIMKO San. ve Tic. A.Ş.de Endüstri İlişkileri ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne tayin oldu.

2000 yılında tekrar Koç Grubu’nda görev alan Onel, Birmot – Birleşik Motor Sanayi Ticaret ve A.Ş.’de Yönetim Koordinatörlüğü görevini üstlenerek İnsan Kaynakları, Toplam Kalite, Reklam ve Halkla İlişkiler, Kurumsal İletişim fonksiyonlarını yönetti.

2004 yılında Koç Holding İK Koordinatörü olarak atandı. Öncelikli sorumluluğu, İK sistemleri ve operasyonel hizmetler oldu. İnsan Kaynakları süreçleri içerisinde yer alan Operasyonel süreçlerin dış kaynak kullanılarak yönetilebilmesi için gerekli alt yapının oluşturulması, koordine edilmesi, topluluk merkezi hizmet alım projelerinin oluşturulması ile topluluk çalışanlarının yararlandığı çalışan memnuniyetini ve bağlılığını arttırmaya yönelik oluşturulan KoçAilem adlı programın yönetilmesi diğer sorumlulukları oldu.

2008 Mart’tan beri Abdi İbrahim İlaç A.Ş.’de İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak olarak tüm İnsan Kaynakları süreçlerinin yönetilmesi ve koordine edilmesi, şirket ana stratejilerine bağlı olarak İnsan Kaynakları politika ve stratejilerinin belirlenmesi görevlerini yürütmektedir.