Seyfettin Sağlam

Seyfettin Sağlam

İnsan Kaynakları alanında 19 yıldır çalışan Sağlam, ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına MSC Danışmanlık’ta başlayan Sağlam, Tekstilbank’ta İnsan Kaynakları Yetkilisi, Yıldız Holding’de İnsan Kaynakları Direktörü görevlerini üstlenmiştir. T.C Ziraat Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ardından Rixos Hotels ve Sembol İnşaat A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu üyesi olarak görev yapan Seyfettin Sağlam, Borsa İstanbul A.Ş.’ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.  Bu arada, Uluslararası Kalite Yönetimi dalında yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde tamamlayan Sağlam, INSEAD’da HR Management & Leadership ,Harvard Business School’da Executive Education Programına katılmıştır. Kariyer hayatı boyunca farklı sektörlerdeki şirket kurulumu, satınalma ve birleşme süreçlerine liderlik etmiştir. Pek çok defa İK süreçlerinin yeniden tasarlanması ve uygulanmasını sağlamıştır.

Temmuz 2014’te Turkcell’e, Grup İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Sağlam, aynı zamanda Turkcell Global Bilgi A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili  görevine de halen devam etmektedir.

Turkcell’de İK süreçlerinin ilk defa çalışanlarla birlikte “İK Yeniden” programı kapsamında tasarlanarak Mobil Çalışma, Flex Performans Yönetimi, GNÇYTNK işe alım ve Yeni Annelere Özel esnek çalışma projelerinin hayata geçirilmesini sağlamıştır. İK analitiği ve çalışan deneyimi konularında fark yaratan uygulamaları öncü olarak hayata geçirmeye devam etmektedir.

İnsan Kaynakları alanındaki çalışmalarına ilave olarak, Satınalma, Lojistik Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi, Network altyapılarının oluşturulması ve baz istasyonu kiralama işlerine liderlik etmiştir.

Seyfettin Sağlam 2017 yılında PERYÖN Yönetim Kurulu üyelilğine seçilmiştir.