Prof.Dr. Erdem Özdemir

Prof.Dr. Erdem Özdemir

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş Hukuku Öğretim Üyesi

1. Çalışmalarıyla İnsan Kaynakları ve hukuk köprülerini kuran başarılı uzman

2. İş Hukuku alanında önde gelen isimlerden

Doç. Dr. Erdem Özdemir, İstanbul Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalında çalışmaya başlamıştır. 1999 yılında, Paris ve Lyon’da yaptığı bilimsel araştırmalardan sonra, “Toplu İş Sözleşmesinin Normatif Hükümleri ve Bunların Hizmet Akdine Etkileri” konulu doktora tezini tamamlayan Erdem Özdemir, 2006 yılında “İş Sözleşmesinden Doğan Uyuşmazlıklarda İspat Yükü ve Araçları” konulu kitabı ile “Doçent” unvanı almıştır.

Doç. Dr. Erdem Özdemir’in, “İş Hukukunda İbraname Uygulamaları”, “İkale ve İstifa” konulu seminer kitapları ile İş Sözleşmesinden Doğan Uyuşmazlıklarda İspat Yükü ve Araçları” isimli kitabı mevcut olup, ayrıca çok sayıda makalesi, karar incelemesi de yayınlanmış bulunmaktadır.

Doç. Dr. Erdem Özdemir, ayrıca MESS (MEV), BNC Turkey gibi kurumlarda eğitimler vermekte; çok sayıda konferans ve panele konuşmacı olarak katılmaktadır.

Doç. Dr. Erdem Özdemir, yerli ve yabancı birçok şirketin “iş hukuku” danışmanlığını da yürütmekte, hukuki mütalaa ve görüşleriyle uygulamaya da yön vermektedir.

Doç. Dr. Erdem Özdemir, yenibiris.com tarafından çıkarılan “yenibiriş dünyası” ve PERYÖN PY (Popüler Yönetim) dergilerinde köşe yazarlığı da yapmaktadır.