Osman Cenk Akın

Osman Cenk Akın

BELTUR - Genel Müdür

Perakende sektörü ile başlayan kariyer yolculuğunu Yeme-İçme-Eğlence sektörü ile devam ettiren Akın, aslen İTÜ ‘lü bir Tekstil Mühendisi. Yüksek lisansını ise Amerika’da San Francisco Universitesinde MBA okuyarak tamamladı. İşlerin aslında iyi planlandığında kendi kendine yürüyebileceğine inanan, ancak insanın kendisinin işin nasıl yürüdüğüne asıl etmen olduğuna inanan Akın, insan yönetimi tecrübesini Boyner Büyük Mağazacılık şirketinin IK direktörlüğünü de yaparak pekiştirdi. Bugün dahi Eataly, Türkiye bünyesinde insan yönetmeye devam ediyor.

Değişmeyen tek şeyin değişim olduğuna şiddetle inanıyor. Yönettiği tüm şirketlerde yenilikçi, kutu dışında düşünen, takım ruhunu sosyallikle birleştirmiş ekipleri koordine ederek mutlu oluyor. Vakko, Boyner, Beymen, C&A, Jatomi, Istanbul Doors ve Dream şirketlerinde üst düzey yönetici olarak çalıştıktan sonra halen Eataly’nin Genel Müdürlük görevini sürdürüyor.

Çeşitli dernek çalışmalarıyla sosyal sorumluluk projelerine de destek veren Akın, ODOKE olağandışı olaylar koordinasyon ekibi ve Hayatım Yeni Bahar derneğinin kurucuları arasında yer alıyor. İki çocuğunun hayatının anlamı olduğuna inanıyor ve 2005 yılından beri PERYÖN üyesi.