Osman Cenk Akın

Osman Cenk Akın

BELTUR - Genel Müdür

1967 doğumlu Osman Cenk Akın, 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1991'de San Francisco Üniversitesi'nde MBA programını tamamladı.

Akın, 29 yıl boyunca sırasıyla Vakko’da Dış Atölye Üretim Müdürü, Boyner Grup Şirketlerinden LOM’da İş Geliştirme Müdürü, Shaya’da Tekstil Perakende Mağazaları Operasyon Süreçlerinden Sorumlu Ülke Müdürü ve Boyner İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevler aldı.

2003 yılı sonunda Boyner’e Operasyonel Süreçlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak dönen Akın, 2009 yılında C&A’da Türkiye Bölgesi Operasyonlarının başına geçti.

2011-2020 yılları arasında İstanbul Doors Grup D-ream’de, Eataly’de ve son olarak da BigChefs’de Genel Müdürlük görevini üstlendi. 2021 yılı itibari ile İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı Beltur A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Denetim Kurulu Üyesi olan Akın, Olağan Dışı Olaylar Koordinasyon Ekibi ve Gönüllü İtfaiye STK’larının kurucu üyeleri arasında yer aldı.

İki çocuk babası olan Osman Cenk Akın, iyi derecede İngilizce bilmektedir.