Evrim Kuran

Evrim Kuran

Evrim Kuran

Evrim Kuran Danışmanlık, Kurucu

Universum, Türkiye Lideri

 

Hacettepe Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA bölümlerinde öğrenim görmüştür. Harvard Business School’da Davranış Ekonomisi, İnovasyon, Tasarım Düşüncesi eğitimleri almıştır ve aynı okuldan Yönetimde Mükemmellik Sertifikasına sahiptir. Evrim Kuran 2000 yılından bu yana kuşak araştırmaları, organizasyonel çekicilik, çeşitlilik, hakkaniyet ve kapsayıcılık (DEI) çalışmaları yapmakta, tersine mentorluk programları tasarlamaktadır.

Pek çok ulusal ve global markanın işveren markası danışmanlığını yapmakta ve bu alanda dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık şirketi Universum’un Türkiye Liderliğini de sürdürmektedir. Kuran, 2013 yılından bu yana gerçekleşen People Make the Brand konferanslarının yaratıcısı ve küratörüdür. Bir sosyal girişim olarak gençlerde 21. Yüzyıl yetkinliklerini geliştirmeyi hedefleyen YetGen Koop Yönetim Kurulu Üyesi olan Evrim Kuran, PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Gençlik Kurulları, Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi, KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği), TEVİTÖL (Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi) ve LEAD Network Türkiye Danışma Kurulu ve de GİF (Global İlişkiler Forumu) üyesidir. Evrim Kuran, MEF Üniversitesi’nde Çeşitlilik, Hakkaniyet ve Kapsayıcılık dersi vermektedir. Aynı zamanda Mondelez International Türkiye bağımsız yönetim kurulu üyesidir.

Evrim Kuran’ın Türkiye’nin 5 kuşağını anlatan Telgraftan Tablete, Z kuşağını farklı araştırmalarla mercek altına aldığı Z: Bir Kuşağı Anlamak, Türkiye’nin yeni göç neslini incelediği Onlar Göçtü Buradan ve impostor olgusu üzerine yaptığı araştırmaları kapsayan Başarılı Bir Kadın Olduğum için Özür Dilerim isimli dört kitabı bulunmaktadır. Kuran, çeşitli süreli yayınlarda yazılar yazmakta ve konferanslarda konuşmaktadır.

************************************************

Evrim Kuran

Evrim Kuran Consulting, Founder

Universum, Türkiye Leader

 

Kuran has a BA in English Language & Literature at Hacettepe University and an Executive MBA degree at Sabancı University. She studied Behavioral Economics, Culture of Innovation and Design Thinking at Harvard Business School where she received a Certificate of Management Excellence. Since 2000, Evrim Kuran has been conducting generational research, organizational attractiveness, DEI (Diversity, Equity, Inclusion) studies, and reverse mentoring programs.

Kuran has worked with many local and global employer brands. She is the Country Leader for Türkiye of world’s leading employer branding research and consulting company, Universum. She is also the creator and the curator of People Make the Brand conferences since 2013. Kuran is a Board Member of YetGen Coop - an initiative focusing on developing 21st century skills for youth, an Advisory Board member of People Management Association of Türkiye (PERYON), Sabancı School of Management, KAGİDER, TEVİTÖL and LEAD Network Türkiye, as well as a member of Global Relations Forum (GRF). Evrim Kuran teaches Diversity, Equity and Inclusion at MEF University. She is also an Independent Board Member at Mondelez International Türkiye.

Besides her career as a consultant, she is also a keynote speaker and a columnist and her articles are published at certain national and global publications and portals. She is also the author of four books, Telgraftan Tablete (From Telegram to Tablet) in which she wrote about the five generations of Türkiye, Z: Bir Kuşağı Anlamak (Z: Understanding a Generation) which scrutinizes generation Z through various research findings, Onlar Göçtü Buradan (They Moved From Here) in which Kuran focuses on the brain drain among the new generations of Türkiye and Başarılı Bir Kadın Olduğum için Özür Dilerim (I Apologize for Being a Successful Woman) which covers her research on impostor phenomenon.