Sertaç Doğanay

Sertaç Doğanay

İletişimci, Akademisyen

Dr. Sertaç Doğanay

 

Teknoloji iletişimi ve sürdürülebilirlik iletişimi üzerine çalışan öğretim görevlisi ve profesyonel konuşmacıdır.

İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur. 10 senelik ilaç sektörü deneyiminde; marka müdürü, kurumsal iletişim yöneticisi ve pazarlama ve satış direktörü pozisyonlarında bulunmuştur.

2013-2018 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi MBA öğretim görevlisi olarak dijital pazarlama iletişimi dersleri vermiştir.

2019itibariyle Kadir Has Üniversitesi’nde “Teknoloji İletişimi” dersini vermektedir.

2019 itibariyle mezun olduğu İstanbul Tıp Fakültesi’nde “Geleceğin Tıbbı ve Yeni Sağlık Teknolojileri” dersini vermektedir.

2021 Yılı itibariyle Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Medya Çalışmaları (Social Media Lab) Merkezi yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

2018 yılı itibariyle Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri - Siber Güvenlik Merkezi’nin teknoloji iletişimi alanında danışma kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. 

Yenibirlider Derneği profesyonel mentorudur.

PERYÖN, REPMAN İtibar Araştırmaları Merkezi, Türkiye Kurumsal Sorumluluk Derneği ve Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu (TEGEP) danışma kurulu üyesidir.

Toplum Gönüllüleri Vakfı gönüllüsüdür.

Türkiye’deki LinkedIn kullanıcıları arasında, en etkili kullanıcılara verilen Top Voice unvanını alan ilk ve tek kişidir.

2021’de LinkedIn’de kurmuş olduğu Teknoloji ve İnovasyon ve Sürdürülebilir Bir Dünyakanallarında paylaşılan içerikler, her ay milyonlarca kişilik bir erişim sağlamaktadır.