Günseli Özen

Günseli Özen

ROTA Yayınları YK Başkanı

Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni

Günseli Özen, ön lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Enstitüsü’nde, lisansüstü eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde yaptı.

Şubat 2019’da 28’inci yılını kutlayan ROTA Yayınevini o dönem boşluğunu gördüğü iş kitaplarını yayınlamak üzere 1990 yılında kurdu.

Bugüne değin en çok satan iş kitaplarının yazarı Steven Covey’in kurucusu olduğu Executive Excellence Publishing ile ROTA’nın iş ortaklığı yapmasını sağladı.

2002 yılında Türkiye’nin ilk Pazarlama ve Pazarlama İletişimi dergisi Marketing Türkiye’yi satın alarak yayıncısı oldu.

Anakara Avrupa’nın önde gelen yaratıcılık yarışması Europen Premium Creativity Awards EPİCA ve yeni Avrupa’nın yaratıcılık festivali Golden Drum’ın temsilciliğini 17 yıldan bu yana sürdürüyor.

Özen, yayıncılığın bir diğer kaldıracı olan özgün konferanslar da düzenliyor. Bu kapsamda 13 yıldır Anadolu’nun çeşitli kentlerinde her ilin ihtiyacına göre özel belirlenmiş konferanslar düzenliyor ve yönetiyor.

Günseli Özen, “İş Dünyasında Mükemmelliği Arayanlara”, Hacı Şakir Sabun Markasının ve ülkemizdeki deterjan sektörünün tarihçesini kaleme aldığı “Sabunun Hikayesi”, “Çivit Maviden Kar Beyaza” ve üç ciltten oluşan “Başarı Tesadüf Değildir” kitaplarının yazarıdır.

Halen Marketing Türkiye offline ve online mecralarında yazılarına devam etmektedir.

Özen, TOBB Kadın Girişimciler Üst Kurulda İcrada görev almaktadır.

Ayrıca Ankara Üniversitesi Danışma Kurulu ile Turgut Özal Üniversitesi Kurucular Kurulunda yer alıyor.

2018 yılından bu yana GAP İdaresinde Sosyal İnovasyon Danışmanlığı yapan Günseli Özen kadın girişimciliğinin geliştirilmesi konusundaki çalışmalarda da görev almaktadır.