Ahmet Cemil Demirbakan

Ahmet Cemil Demirbakan

Cesur Dünya, Kurucu,

Mühendis,Müzisyen

 

1994 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun oldu. Üniversiteden sonraki ilk yıllarını müzisyen olarak Antalya'da sürdürürürken, Onno Tunç'tan aldığı bir proje teklifi ile İstanbul'a yerleşti. Popüler performans mekanlarında müzikal yükselişine devam ederken, bir gazete ilanı ile başvurduğu Migros’ta planlama uzmanı olarak iş hayatına da adım attı.

25 yıl iş ve müzik kariyeri eş zamanlı olarak devam etti.

Bu süre içerisinde Migros Türk T.A.Ş’de Kiralama Müdürü, Kahve Dünyası, Multi Development, ADL, Özak GYO gibi firmalarda da üst düzey yönetici olarak görev yaptı.

Bu görevlere devam ederken müzik kariyerinde de birçok başarılı projede yer aldı. Yüksek Sadakat'in ilk albümünün solistliğinden sonra, prodüktörlüğünü de yaptığı Karışık Kaset, Ceviz Ağacı gibi solo albümler çıkardı. Bu süreçte pek çok sanatçı ile düet ve compilation albümlerde de yer aldı.

Birbirinden uzak görülen ve hissedilen iş yaşamı ve sanatın sıkı dostlar olması gerektiğine inandığını her fırsatta dile getiren Cemil Demirbakan, bu vizyon çerçevesinde kurumların geleceğini sanat ile tasarlamak için stratejik ortak olmayı hedefleyen Cesur Dunya'yı kurdu. 2021 yılında kurulan Cesur Dünya, kurumların sanat ile büyümesi için ses getiren projeler üretmeye devam etmektedir.