Banu Saraçlar

Banu Saraçlar

İSPER AŞ. Genel Müdürü

Banu SARAÇLAR, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü lisans eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi dalında yüksek lisans eğitimine devam etmiştir.


Profesyonel kariyerine 1996 yılında Eczacıbaşı Menkul Değerler’de başlayan Banu SARAÇLAR, 1998 yılında Boyner Grup Şirketlerinden Advantage’da İnsan Kaynakları Müdürü, 2004-2011 yılları arasında  ise Turkcell ve Grup Şirketlerinde İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev yapmıştır. Turkcell’de çalıştığı dönemde, şirketin insan kaynakları, satın alma ve bilgi sistemleri konularındaki yurtiçi ve yurtdışı tüm yatırımlarının koordinasyonuna katkı sağlamıştır.

2011’de Turk Telekom Grup teknoloji şirketi İnnova’da önce İK Grup Yöneticisi, ardından da Direktör olarak görev yapmış; büyüyen şirkette İK yapılanmasını ve insan kaynakları süreçlerini yeniden oluşturmuştur. 2014’te yine bir TT Grup Şirketi olan ve çağrı merkezi hizmetleri sağlayan Assistt’e İK Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. On bin kişiyi aşan çalışanı olan şirkette İK dönüşüm programını yönetmiş, şirketin büyüme döneminde insan kaynakları işleyiş verimliliği ve çalışan bağlılığı konularında ciddi yol kat edilmesine liderlik etmiştir.

2019 Ağustos’tan bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPER AŞ de Genel Müdür olarak görev yapan Banu SARAÇLAR evli ve bir çocuk annesidir.

İleri derecede İngilizce bilen SARAÇLAR Darüşşafaka Cemiyeti, Peryön ve BRM üyesidir.