Afet Sonrası Çalışma Grubumuz Çalışmalara Başladı

 

Tüm ülke tek yürek olmuş, 10 ilimize yayılmış afet bölgelerinden umut verici haberler gelmesini bekliyor; bireysel veya kurumsal yardımlarımızla depremzedelerin yaralarını sarmak üzere elimizden geleni yapıyoruz.

 

Bu süreçte PERYÖN olarak deprem bölgelerindeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

 

İçinden geçtiğimiz bugünlerde arama kurtarma çalışmalarının en etkin şekilde yürütülmesi ve depremzedelerin acil ihtiyaçlarının koordineli şekilde yürütülen organizasyonlarla karşılanması hayati önem arz ediyor.


Önümüzdeki günlerde ise uzmanların “100 yılın afeti” dediği bu yüreklerimizi dağlayan felaketin yaralarını sarmak için canla başla çalışacağımız uzun bir dönem bizleri bekliyor.

 

PERYÖN bünyesinde bu amaçla hızla aksiyona geçip, Afet Sonrası Çalışma Grubumuzu kurduk ve afet sonrası toplumsal rehabilitasyon dönemi için çalışmalarımıza hemen başladık. Bu çalışma grubu bünyesinde; kısa ve uzun vadede yapabileceğimiz alanlara odaklanacağız. İlk etapta, kurumlara ve insan kaynakları birimlerine bu dönemde nasıl bir İK politikası izlemeleri gerektiği, çalışanlarına nasıl destekler sunmaları gerektiği konusunda yol gösterici olmak üzere yürüteceğimiz çalışmalar için hararetli çalışmalar sürdürüyoruz. Bu süreçte bölgelere yönelik yürüteceğimiz çalışmalar da gerçekleştireceğiz.                                                                                                    

 

Bu vesileyle, deprem bölgeleri için yürütülen yardım kampanyalarına katkıda bulunan kurumsal ve bireysel üyelerimize teşekkür ediyor; ülkemizi yasa boğan depremler sonucu hayatını kaybedenlere bir kez daha rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifa diliyoruz.

 

PERYÖN

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği