PERYÖN Kongresine 84 Konuşmacı, 1500’ü Aşkın Katılımcı Katıldı

 

EKREM İMAMOĞLU, PERYÖN’ÜN 31. İNSAN ODAĞINDA YÖNETİM KONGRESİ’NDE KONUŞTU

 

PERYÖN’ün (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) bu yıl 31’incisini ‘100 Yüze İnsan’ temasıyla düzenlediği İnsan Odağında Yönetim Kongresi, ikinci ve son gününde PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Taşcı Firuzbay ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açılış konuşmaları ile başladı. 84 konuşmacının ve 1500’ü aşkın katılımcının katıldığı kongrede çalışma hayatının ve insan odaklı yönetimin gündemleri konuşuldu.

 

“Şimdi ve gelecek için daha iyi bir çalışma hayatına liderlik etmek’ vizyonuyla 50 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren PERYÖN’ün (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) düzenlediği 31. İnsan Odağında Yönetim Kongresi’nin ikinci günü, PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Taşcı Firuzbay ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nunaçılış konuşmaları ile başladı.

 

Ebru Taşcı Firuzbay: ’84 konuşmacı ve 1500’ü aşkın katılımcıyı ağırlıyoruz’

100 Yüze İnsan’ ana temasıyla, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen kongrenin ikinci gününde açılış konuşması yapan PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Taşcı Firuzbay, şunları söyledi:

“Kongrede iki gün boyunca 40’tan fazla oturumda 80’i aşkın alanında uzman isim bizlerle. ‘100 Yüze İnsan’ temasının işaret ettiği gibi, bu yıl kongremizde Cumhuriyet’imizin 100. kuruluş yıldönümünü de kutluyoruz. İlham veren konuşmacılarla, birlikte öğreniyor, gelişiyor, yenileniyoruz. PERYÖN’ün 51. yılını kutladığımız, kongremizin ise 31’incisini düzenlediğimiz bugünlerde ne mutlu ki Cumhuriyetimizin de ikinci yüzyılına hazırlanıyoruz.  İşleri ve çalışanlarımızı geleceğe hazırlamak için 1500’ü aşkın katılımcımızla ortak heyecanı ve gelişim arzusunu paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.”

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: ‘İBB’de kadın yönetici sayısını yüzde 100 artırdık’

 

Firuzbay’dan sözü devralan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, açılış konuşmasında şunları vurguladı:

“İnsan için çalışmak, değer katmak mühim. Kişiyi merkezine alan, insana odaklı hizmet üreten bir felsefeyi büyütmeliyiz. Halkçılıkla, yeni dönemi insanı odağına alan bakışla yeniden çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Üzüntüyü hissetmek, sevinci hissetmek, kaygıyı hissetmek, anlamak ve şeffaflıkla insana değer vermek… Bunlar çok önemli değerler. Herkesin eşit olmasına gayret edeceksiniz, ‘ben’ demeyi unutacaksınız, ‘biz’ demeyi hayatınızın en derinine, hücrelerinize kadar yerleştireceksiniz. Bu şeffaf süreçlerin bizi İstanbul’da başarılı bir noktaya eriştirdiğini düşünüyorum. Biz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde 90 bin çalışanımıza büyük bir emek verdiğimizi düşünüyorum. Çalışan arkadaşlarımızın ihtiyaçlarına nasıl destek oluruz, problemlerine nasıl çözüm buluruz, motivasyonlarını nasıl artırırız, performansa dayalı bir kariyer planını hayatlarına nasıl katarız, siyasetten uzak bir kurumsallaşma ile belediye bünyesinde nasıl yapılanma sağlarız? Bu konularda büyük emek harcadık. 2019 yılında 17 bini sendikalı olan çalışanlarımızın bugün neredeyse tamamı sendikalı, bunu destekliyoruz. Sendikalaşmanın çok önemli olduğunu bilen ve destekleyen birisiyim… Yanı sıra iş ve özel hayat dengesinin sağlanmasına özen gösteriyoruz. Çalışma arkadaşlarım çalışma saatini 40 saate indirelim dediklerinde, bu dengenin olması gerektiğini düşünerek hiç düşünmeden kabul ettim ve bu yolda yürüyelim dedim. Bir yandan çalışan arkadaşlarımızın işinin daha fazla denetlenmesini de sağladık. Ayrıca İBB’de kadın yönetici sayısını görevi devraldığımız günden bugüne yüzde 100 artırdık. Bizim gibi kamu kurumlarının öncü adımlar atması şart. Her seviyede kadın çalışan sayısını aynı oranda artırmaya çalışıyoruz. Kadın metro ve otobüs şoförleri, itfaiyeciler, kaptanlar, mühendisler pek çoğu ekiplerimize katıldı.”

 

‘Sektöre Yön Veren En İkonik Kadın Lider’ Dr. Kate Barker İstanbul’daydı

Ece Vahapoğlu ve Dr. Kerem Dündar’ın sunumuyla gerçekleşen kongre programı, inovasyon, insan ve teknoloji alanındaki gelişmeler konusunda dünya çapında bir otorite olarak tanınan ve  “Sektöre Yön Veren En İkonik Kadın Lider” olarak seçilen ve dünya çapında iş dünyasının geleceği konusunda ilk 10 isim arasında yer alan Dr. Kate Barker’ın “İş Dünyasının Geleceği” başlıklı konuşmasıyla devam etti. Kongre, ilham verici konuşmalar ve network sohbetleri ile sürdü.

 

Yurt içi ve yurt dışından alanında uzman 84 konuşmacı ve iş dünyası liderini, 1500’ü aşkın katılımcıyı İstanbul’da buluşturan kongrede; insan kaynağı yönetiminin ve çalışma hayatının en öncelikli gündemleri olan sürdürülebilirlik, çeşitlilik, kapsayıcılık, çalışan bağlılığı, dijitalleşme, yapay zekâ-insan dengesi, etik, yeni çalışma trendleri, ücret yönetimi, yan haklar ve son gelişmelerin farklı sektörler üzerine etkileri gibi pek çok konu gündeme geldi.

 

Çalışma dünyasına dair vizyoner trendlerin konuşulduğu kongrede teknoloji de önemli bir odak konusuydu. HRTech ismiyle kurulan paralel sahnede İK teknolojileri alanındaki son gelişmeler paylaşıldı. PERYÖN’ün kongresi Avrupa’nın alanında en büyük organizasyonu olma niteliğini taşıyor.

 

31. İnsan Odağında Yönetim Kongresi; ana sponsorlar Enerjisa Üretim, Han Spaces, Kariyer.net, Ticket Edenred; Gold sponsorlar Borusan Holding, Hi Doctor ve Turkcell, HRTech ana sponsorları Passgage ve Logo Yazılım ile birçok sponsorun destekleriyle gerçekleştiriliyor.

 

Kongre hakkında ayrıntılı bilgi için: https://www.peryonkongre.com/